Blog

Beaujolais Nouveau – wyjątkowe święto wina

Beaujolais Nouveau – wyjątkowe święto wina | blog KROSNO

Święto Beaujolais Nouveau to niepowtarzalna okazja do spróbowania specyficznej odmiany wina, która nie powtórzy się przez kolejne 12 miesięcy. Skąd wziął się zwyczaj świętowania Beaujolais Nouveau? Kiedy obchodzi się Beaujolais Nouveau? Czym charakteryzuje się serwowane tego dnia wino? Jak je pić, by docenić jego wyjątkowy i niepowtarzalny smak i aromat? Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się wszystkiego. 

15 days ago

Szklanki dla dzieci - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Szklanki dla dzieci - na co zwrócić uwagę przy wyborze - blog KROSNO

Często rodzice boją się podawania dizeciom napoju w szklanych naczyniach. Tymczasem mają one wiele przewag nad plastikiem; są idealne na co dzień i na przyjęcia. Jakie szklanki dla małych dzieci będą najlepsze? Co wybrać?

26 days ago

Likier a nalewka - różnice i podobieństwa

Likier a nalewka - różnice i podobieństwa

Nalewka i likier często traktowane są jako synonimy. Tymczasem alkohole te dzielą drobne, acz mocno wpływające na doznania smakowe różnice. Sprawdź, jakie!

28 days ago

Jak przechowywać i podawać whisky?

Jak przechowywać i podawać whisky? - blog KROSNO

Jak i z czym pić whisky, aby cieszyć się pełnią smaku? W czym serwować ten trunek, aby wydobyć z niego jak najwięcej? Jak przechowywać zamkniętą oraz otwartą whisky, aby nie straciła na wartości?

2 months ago

Espresso – jak zgodnie z zasadami pić tradycyjną włoską kawę?

Jak pić i podawać espresso - blog KROSNO

Espresso: pobudzająca, rozgrzewająca i kawa w małej filiżance zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Jak ją pić i po co podaje się do niej wodę? Sprawdź!

2 months ago

Szklanki z grubym dnem - wzory i przeznaczenie

Szklanki z grubym dnem - wzory i przeznaczenie - blog e-sklep KROSNO

Szklanki z grubym dnem są chyba w każdym domu! Grube dno w szklankach pełni bardzo ważną funkcję.  Do czego służy? Co można serwować w szklankach z grubym dnem?

3 months ago

Kawa mrożona - jak zrobić i podawać kawę mrożoną?

Mrożona kawa – przepisy, inspiracje, historia i serwowanie. - blog e-sklep KROSNO

Mrożona kawa to fantastyczny sposób na schłodzenie się i pobudzenie w upalny dzień, ale także efektowny pomysł by zaskoczyć swoich gości. Poznaj najlepsze greckie i włoskie przepisy na cafe frappe, Affogato czy mrożoną caffѐ latte.

3 months ago

8 wyjątkowych pomysłów na dekoracje ze świec i świeczników

8 wyjątkowych pomysłów na dekoracje ze świec i świeczników - blog e-sklep KROSNO

Świece i świeczniki to wspaniała dekoracja stołu – na co dzień i podczas przyjęć. Poznaj 8 oryginalnych inspiracji na całoroczne i sezonowe szklane ozdoby DIY!

3 months ago

Kieliszki tulipanowe do whisky - charakterystyka i przeznaczenie

Kieliszki tulipanowe do whisky - blog e-sklep KROSNO

Kieliszki tulipanowe do whisky to doskonała alternatywa dla popularnych koniakówek lub szklanek do whisky. Co serwować w kieliszkach tulipanowych? Jaki wpływ ma na degustację ich budowa?

3 months ago

Drinki i koktajle z Prosecco - najpopularniejsze przepisy

Drinki i koktajle z Prosecco - najpopularniejsze przepisy

Prosecco to orzeźwiające włoskie wino musujące, które idealnie nadaje się na imprezy! Które Prosecco jest najlepsze i jak przygotować drinki ze Spritem, Martini, Aperolem, Cointreau lub Ginem?

3 months ago