Blog

Kieliszki do porto, czyli jak, do czego i w czym pić i podawać porto

Porto to wciąż mało znany w Polsce trunek, kojarzący się ze słońcem i wakacjami. Świetnie sprawdza się jako aperitif – jak je elegancko serwować i w czym pić?

20 dni temu
20 viewed

Recykling szkła, czyli dlaczego szkło jest eko?

Recykling szkła, czyli dlaczego szkło jest eko? - blog KROSNO

Szkło uznawane jest za najbardziej ekologiczny materiał. Nic dziwnego – wiele z jego rodzajów można przetwarzać bez końca. Na czym polega recykling szkła?

1 month ago
23 viewed

Pomysły na prezenty na Dzień Kobiet

Jaki prezent na Dzień Kobiet? Pomysły i inspiracje - blog KROSNO

8 marca to doskonała sposobność, aby okazać bliskiej osobie – mamie, siostrze, przyjaciółce, żonie czy córce – szacunek i wsparcie oraz sprawić im przyjemność w podziękowaniu za to, co robią dla innych każdego dnia. Warto wybrać trwały drobiazg, który przez cały rok będzie przypominał o obdarowującym i który idealnie trafi w wyjątkowe gusta pań.

1 month ago
30 viewed

Parzenie herbaty - jak prawidłowo zaparzać i podawać herbatę?

Jak prawidłowo zaparzać i serwować herbatę? - blog KROSNO

Istnieje wiele rodzajów herbaty, a każdy z nich wymaga nieco innego traktowania, by dała z siebie to, co najlepsze. Z tym wiążą się także inspirujące rytuały i sposoby podawania naparu. Jak prawidłowo zaparzać i serwować herbatę?

1 month ago
23 viewed

Sztuka serwowania ciast i tortów

Najpiękniejsze patery do ciast i tortów marki KROSNO

Domowe wypieki to smak dzieciństwa, wspólnych chwil, świątecznego czasu. Jakie patery wybrać i jak serwować ciasta? Jaka patera do tortu będzie najlepsza?

1 month ago
43 viewed

Rodzaje i sposoby podawania Martini

Rodzaje i sposoby podawania Martini - blog KROSNO

Martini to jedno z najbardziej rozpoznawalnych alkoholi na świecie. Niewiele osób wie, że jest to tak naprawdę nazwa marki należącej do jednej firmy, a nie konkretnego rodzaju trunku. Ma słodko-gorzki smak, który jest wynikiem połączenia dwóch różnych napojów. Kiedy wynaleziono martini? Jak zyskało tak wielką popularność? Czy pije się je wstrząśnięte, czy zmieszane? Jak zrobić drinka z martini w roli głównej?

2 months ago
56 viewed

Jak nalewać i pić wino - zasady serwowania wina

Jak nalewać i pić wino - zasady serwowania wina - blog KROSNO

Winiarski savoir-vivre obejmuje zasady nalewania i picia wina. Jak nauczyć się tej sztuki i delektować się każdym łykiem, by stał się niezwykłym doświadczeniem?

2 months ago
69 viewed

Jak przygotować poncz?

Jak przygotować poncz z alkoholem i bez alkoholu. Przepisy - Blog KROSNO

Poncz to nieodłączny element przyjęć w Stanach Zjednoczonych. Przeczytaj czym jest poncz, z czego się składa poncz i jak się go serwuje. Poznaj przepisy na poncz alkoholowy i bezalkoholowy i wypróbuj je w tegorocznym karnawale!

2 months ago
62 viewed

Prezenty dla teściów i rodziców na święta i inne uroczystości - pomysły i inspiracje

Prezenty dla teściów i rodziców na święta i inne uroczystości - pomysły i inspiracje

Na coroczne jubileusze i specjalne okazje – prezenty dla rodziców, teściów czy dziadków potrafią być nie lada wyzwaniem. Co podarować rodzicom i teściom?

2 months ago
44 viewed

Cydr – niedoceniony jabłkowy skarb

Cydr - nieoceniony jabłkowy skarb - blog KROSNO

Cydr to jeden z najpopularniejszych w historii ludzkości, jednak wciąż mało znany w Polsce napój z najlepszych odmian jabłek. Jak powstaje i z czym go serwować?

3 months ago
101 viewed