Ręcznie formowane szkło Handmade w ofercie Krosno Glass

Szklane elementy z oferty HANDMADE to flagowe wyroby marki KROSNO, która w pełni wpisuje się w tradycyjne rozumienie kunsztu mistrzów szklarskich i ponadczasowego wzornictwa. Szkło formowane tradycyjną metodą jest naszą międzynarodową wizytówką.

Doświadczaj życia piękniej - ręcznie formowane szkłoHandmade marki KROSNO

Doświadczaj życia piękniej

Szkło krośnieńskie pomoże wzbogacić doświadczanie chwili w ulubionych, szczególnych miejscach Waszego domu. Ta obietnica składana przez markę KROSNO daje swój szczególny wyraz w przypadku ręcznej produkcji szkła. Wyjątkowa dziedzina naszych wyrobów niesie ze sobą ogrom wartości, częściowo ukrytych oraz tych które bez trudu dostrzeżemy w uformowanej masie szklanej. Żadna inna technika nie pozwala osiągnąć rezultatów na miarę ręcznego formowania.Człowiek i szkło - ręcznie formowane szkło Handmade marki KROSNOCzłowiek i szkło

W osobie hutnika zawiera się cały sekret produkcji ręcznej. Doświadczenie w rzemiośle łączy się latami pracy, a mistrzostwo niekiedy odmierza się w całych dekadach. Człowiek i piszczel (przyrząd do wydmuchiwania) to widok obecny przy produkcji szkła od samego początku jego istnienia; te dwa, stanowiące znakomitą większość procesu elementy, przez tysiąclecia spajają się w całość. Dziś fach ten należy do rzadkości, a czas pogłębia niszowość produktów wyrabianych ręcznie.Tajemnica wartości - ręcznie formowane szkło Handmade marki KROSNO

Tajemnica wartości

Pomimo tego, że  okresowo pojawiają się nowe usprawnienia produkcji masowej, wytwarzanie ręczne idzie drogą niezależną: tym bardziej jest cenione im bliżej pozostaje tradycji. Każdy mistrz szklanej sztuki ma swoje sposoby na tworzenie autorskiego szkła. Tkwi ona nie tylko w finalnym kształtowaniu wyrobu, ale także w recepturze w której początek bierze płynne szkło. Oprócz wyższej jakości i transparentności szkła, ważna jest także jego jednostkowa indywidualność, ponieważ każdy wyrób z danej serii posiada pewne cechy własne, nadające mu specyfikę i tożsamość.

Niezwykła historia - ręcznie formowane szkło Handmade marki KROSNO

Niezwykła historia

Marka KROSNO to niemal 100 letnia tradycja w tworzeniu szkła. Mistrzostwo naszego rzemiosła potwierdzają już nie dekady, a okrągły wiek działalności hutników. Nasza huta stanowi ikonę polskiego przemysłu szklarskiego oraz niewątpliwie wyróżnia się swoimi osiągnięciami na arenie światowej, będąc obecną wraz ze swoimi wyrobami na niemal 70 globalnych rynkach. Wyjątkowość marki potwierdza współpraca z rzeszą artystów, światowej sławy designerów oraz działająca przez ponad 40 lat szkoła mistrzostwa hutniczego  mieszcząca się na terenie firmy.Niepowtaralne wyroby - ręcznie formowane szkło Handmade marki KROSNO

Niepowtarzalne wyroby

Szkło produkowane ręcznie posiada cechy nieosiągalne dla innych sposobów produkcji. Dzięki specyfice tworzenia, materiał jest  w stanie przyjąć niezwykle złożone kształty, stając się dzięki tym możliwościom również dziedziną artystów, upatrujących w szkle możliwości swobody wyrazu. Przejrzystość i połysk osiągany w przypadku wyrobów ręcznych osiąga najwyższe wartości niezależnie od rodzaju formowanych wyrobów. Szkło ręczne potrafi być również wyjątkowo delikatne i finezyjne, dzięki ultracienkim ściankom i niemal niewidocznym połączeniom w materiale.
Szkło pod wpływem wysokiej temperatury staje się plastyczną masą szklaną idealną do formowania. Kształtowana za pomocą prostych narzędzi rękami rzemieślnika, który kreatywnie wykorzystuje grawitację i własne wizje, pozwala stworzyć prawdziwe cudeńka szklane. Dzięki ręcznemu formowaniu szkła, przez blisko 100 lat krośnieńskie szkło łączy w sobie nieskończoną ilość efektownych form i kształtów, zachwycających załamaniami i liniami.

Ręczny proces produkcji szkła - Krosno GlassRęczny proces produkcji szkła - Krosno Glass

Ręczny proces produkcji szkła - Krosno Glass

Nasze prestiżowe portfolio wyrobów Handmade stanowią niepowtarzalne kolekcje, które przedstawiamy w katalogu trendów wnętrzarskich 2020. W każdej z proponowanych kolekcji Handmade nic nie jest przypadkowe – choć bardzo się różnią, łączy je wiedza o szkle oraz nowatorski design.