Oryginalne pomysły na letnią aranżację stołu

Zastanawiasz się jak odmienić wnętrze domu na lato, bez konieczności prowadzenia kosztownych i – zwykle długotrwałych, prac remontowych? Stylowe dekoracje stołów, które będą cieszyć oko domowników podczas codziennych posiłków, to oryginalny i szybki sposób na wprowadzenie do wnętrza letniej atmosfery. Ozdoby wykonane m.in. z żywych, pachnących kwiatów, umieszczonych w eleganckich, szklanych naczyniach, nadadzą wnętrzu wysublimowany charakter i sprawią, że wspólne chwile zyskają niezapomnianą oprawę.


Żywe kwiaty w roli głównej

Kolorowe kwiaty i krzewy, które latem wypełniają przydomowe ogródki i miejskie parki, stanowią uroczą, a przede wszystkim naturalną ozdobę domowego wnętrza. Jedną z najchętniej wybieranych dekoracji stołu, jest bukiet kwiatów w wazonie. Ci, którzy lubią niebanalne rozwiązania, mogą pokusić się o przygotowanie wiązanek czy wianków, przyozdobionych pomysłową kokardą z ozdobnej słomy. Skomponowana w ten sposób ozdoba będzie prezentowała się jeszcze okazalej, gdy wstawimy ją do oryginalnego, stylowego wazonu, pięknie podkreślającego efekt wykonanej dekoracji. Wazony dostępne w naszej ofercie zaskakują bogactwem form: szerokie, wąskie, z rozszerzaną lub zwężaną ku górze szyjką, duże, które mogą pomieścić bukiet o pokaźnych rozmiarach, jak i niewielkie, przeznaczone na pojedyncze kwiaty. Poszukując niebanalnych rozwiązań, można sięgnąć po szklaną paterę lub dużą, szeroką salaterkę. Naczynie należy wypełnić wodą, a na jej powierzchni poukładać główki kwiatowe, płatki, bądź liście o rzadko spotykanym kształcie. Wykonanie ozdoby tego typu nie wymaga czasochłonnych przygotowań, a całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo.


Wazon Elite

Rustykalne motywy zawsze na topie

A może na chwilę przenieść się na leśną polanę, polną drogę lub do pachnącego owocami sadu? Miłośnicy rustykalnych motywów z pewnością rozbudzą wyobraźnię i znajdą wiele sposobów, by stworzyć w domu atmosferę beztroskiego odpoczynku na łonie natury. Jednym z nich może być pachnące latem siano, które – umieszczone w szklanych paterach i uzupełnione suszonymi, polnymi kwiatami – nie tylko stanowić będzie piękną dekorację, ale także napełni wnętrze zapachem muśniętej słońcem trawy. Możesz też pokusić się o zrobienie kwiatowych wianków, które stworzą piękną dekorację na serwecie czy białym, lnianym obrusie, nawiązując w ten sposób do sielankowych scen z „Pana Tadeusza”. Kolejnym motywem, który warto wykorzystać przygotowując oryginalne ozdoby na stół, jest kora lub drobne kawałki drewna. Można je zaaranżować wykorzystując jedną dużą paterę, chociaż równie efektownie prezentować się będzie także np. kora ożywiona kolorowymi płatkami kwiatów, umieszczona w kilku małych salaterkach.


Salaterka Servo Line

Powiew leśnej świeżości

Latem idealnym pomysłem jest także wprowadzenie do wnętrza dekoracyjnych elementów, które kojarzą się z lasem. Efekt ten można osiągnąć m.in. za pomocą ozdób wykonanych z …mchu! Dekoracja będzie wyglądała oryginalnie, jeżeli jej elementy będą pomysłowo zaaranżowane na dużym, płaskim talerzu. Mech, kilka szyszek oraz fragmenty kory, stworzą pomysłowe przystrojenie stołu, którego wyjątkowość z pewnością zaskoczy znajomych, których wizyty właśnie się spodziewamy. Chcąc uzyskać jeszcze bardziej niesztampową aranżację, można rozmieścić na stole szyszki, co jeszcze bardziej będzie imitowało leśną atmosferę. Dobierając do tego serwetki w kolorze mchu i drewniane podstawki pod szklanki, uzyskujemy dekorację, która jest pomysłowa i jednocześnie wnosi do domu powiew leśnego klimatu. Niewielkie, kolorowe kamyki, znalezione podczas spacerów, dopełnią całości i jeszcze bardziej podkreślą charakter letniego wystroju. Zamiast trzymać je w pudełku z wakacyjnymi pamiątkami, włóż je do wąskiego, wysokiego wazonu, napełnij go wodą i dodaj kilka kwiatów, dzięki czemu stworzysz finezyjną ozdobę, która subtelnie urozmaici stół.

Kolekcja szkła OPAL

Owoce jako kolorowa dekoracja

Dla miłośników owoców przygotowaliśmy garść inspiracji, jak wykorzystać walory estetyczne borówek, śliwek lub truskawek. Poza odpowiednim ułożeniem owoców na przeznaczonych do tego szklanych półmiskach, można je zaaranżować także w nieco inny, oryginalniejszy sposób, mianowicie poukładać je na powierzchni wody, która wypełnia prosty, podłużny wazon. Takie rozwiązanie może poniekąd przypominać dzbanek z kompotem, co nie powinno stanowić problemu, gdyż stojąca na stole dekoracja tego typu, w tym właśnie miejscu prezentuje się fenomenalnie.

Salaterki Swing w roli wazonu

Coś na wieczór

Na czas kolacji pomyśl o pięknych, ozdobnych świecznikach. Modele wykonane z przejrzystego szła, w których poza świeczką, można zastosować także inne, niekonwencjonalne dodatki to praktyczna i oryginalna ozdoba stołu. Przykładowo, piasek usypany na dnie naczynia będzie przywodzić na myśl nadmorskie plaże, a co za tym idzie, wakacyjny wypoczynek. Można go oczywiście zastąpić innym materiałem, np. w postaci grysu, kolorowych kamyków, kory, suszonych płatków kwiatów lub ozdobnej słomy. Tak zaaranżowane świeczniki można postawić bezpośrednio na stole lub umieścić je w postawionej na nim drewnianej skrzyni, wypełnionej żywymi kwiatami. Uzyskana w ten sposób aranżacja, kapitalnie ożywi stół, tym samym nadając mu niecodziennego charakteru.

Moda na produkty handmade

Mówiąc o trendach w aranżacji wnętrz, nie można nie wspomnieć o modzie na produkty wykonywane ręcznie. Obecnie, coraz więcej osób docenia kunszt produkcji manualnej, która świetnie odzwierciedla talent i kreatywność rzemieślników. Znaczna część asortymentu naszej firmy to właśnie artykuły handmade, wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi technikami hutniczymi i zdobione ręcznie przez zdobników. Dokładność, precyzja, a także swoisty artyzm towarzyszący produkcji manualnej sprawiają, że produkty marki KROSNO wyróżniają się wysoką jakością, niebanalnym designem i pięknym, wręcz nieskazitelnym połyskiem. Wykorzystując je jako ozdoby na stół i nie tylko, można mieć pewność, że nadadzą uroku zarówno uroczystościom o podniosłym charakterze, jak i codziennym chwilom spędzonym w gronie najbliższych.

Kolekcja Fiore

2019-01-04 00:00:00 614 viewed