Trafiony prezent dla mamy – jak wybrać oryginalny prezent na święta lub urodziny?

Każda mama zasługuje na to, co najlepsze. Od małego jest zawsze obok. Pomaga w odrabianiu lekcji, zna imiona przyjaciół, leczy złamane po raz pierwszy serce. Gdy jesteśmy dorośli nadal martwi się o nas, przygotowuje ulubione dania, służy dobrą radą i jest gotowa wziąć na swoje barki czasem trudną rolę babci. Święta lub jej urodziny to szansa, by się odwdzięczyć i pokazać, jak wiele dla nas znaczy. Jaki prezent wybrać dla mamy, aby był nie tylko piękny, ale też trafiony?

 Pomysły na prezent dla mamy

Co wiesz o swojej mamie?

Aby wybrać prezent dla mamy, najpierw trzeba zastanowić się, co lubi. Mama to jedna z najbliższych osób każdego człowieka, jednak czasem trudno jednoznacznie stwierdzić, co sprawia jej przyjemność, czym się interesuje lub jaki ma gust. Przez poświęcanie się dla całej rodziny czasem zatraca siebie, a my przez długie lata nie zauważamy jej jako osoby, choć tak bardzo potrzebujemy jej obecności. Spróbujmy więc przypomnieć sobie te wszystkie chwile, gdy widzieliśmy ją uśmiechniętą, gdy robiła coś dla siebie. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać coś pięknego i równocześnie praktycznego, co sprawi mamie przyjemność.

Pojemnik szklany z przykrywą Glamour KROSNO

Szkło z zawartością od serca

Jeśli nasza mama lubi gotować lub dbać o dom, a my chcemy dać jej prezent, którego będzie mogła używać na co dzień, pomyślmy na przykład o paterze z kloszem. Prezent będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, jeśli własnoręcznie upieczemy ciasto – najlepiej z ulubionymi dodatkami naszej mamy. Sernik, tarta z owocami czy brownie będą pięknie prezentowały się w naczyniu, gdy razem z mamą będziemy cieszyć się jego smakiem przy wspólnej kawie.

Jeśli naszą specjalnością są ciastka, pomyślmy o szklanym pojemniku w stylu glamour. Zamiast nich możemy wsypać do niego dobrą kawę albo egzotyczną czy świąteczną herbatę z owocami i przyprawami, której aromat będzie przypominał mamie o naszych dobrych intencjach. Można wsadzić też do niego spryskany delikatnie wodą lub lakierem do włosów duży kwiat róży, który – gdy będzie szczelnie zamknięty – przetrwa w swoim zachwycającym kształcie przez wiele dni.

Na spotkania z przyjaciółmi

Jeśli mama ma wielu przyjaciół i często organizuje przyjęcia, imprezy lub kameralne spotkania ze znajomymi, pomyślmy o eleganckich kieliszkach do wina. Dając taki prezent, nie zapomnijmy dorzucić butelki tego trunku, przy okazji popisując się znajomością preferencji naszej mamy w zakresie smaku.

Świece zapachowe Glamour KROSNO Candles

Jeśli mama jest koneserką nalewek i likierów lub sama je robi, możemy sprezentować jej piękny komplet składający się z karafki i kieliszków o bardzo nietypowym kształcie. Będzie to też dobry pretekst do podpytania o najlepsze przepisy na te trunki.

Drobiazg na każdą okazję 

Są drobiazgi, które ucieszą niemal każdą mamę i będą dobrym prezentem-podziękowaniem za pomoc, trafioną radę lub np. z okazji Dnia Matki. Postawmy na przykład na świece zapachowe, których relaksujący aromat wypełni cały dom. Świetnym pomysłem będzie też bukiet ulubionych kwiatów w oryginalnym wazonie, przepięknie prezentującym się w każdym wnętrzu. Tego typu drobiazgi to dla mamy wspomnienie miłego spotkania z kochającym ją i kochanym – nawet jeśli już dawno wyfrunęło z gniazda - dzieckiem.

2019-08-13 11:05:00 442 viewed
Komentarze