Stylowe szkło do stylowego wnętrza

Stylowe szkło do stylowego wnętrza - blog KROSNO

Urządzone z klasą wnętrze wymaga wysmakowanych detali – w tym, ozdób szklanych – które będą je uzupełniać. Ważne przy tym, by otaczać się przedmiotami nie tylko pięknymi, lecz także dobrze komponującymi się ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie czy dom. Marka KROSNO to szeroki asortyment szkła najwyższej jakości, więc bez trudu można wybrać szklaną zastawę i dekoracje, które będą dobrze pasować do najpopularniejszych i najciekawszych stylów wnętrzarskich.

Styl skandynawski, klasyczny i industrialny (loftowy)

Rosnąca świadomość zróżnicowania stylistycznego wnętrz sprawia, że możliwości urządzania mieszkań i domów są naprawdę duże. Do najpopularniejszych wśród Polaków, a jednocześnie wyraźnie odmiennych od siebie stylów należą styl skandynawski, klasyczny i loftowy lub industrialny. Styl skandynawski ujmuje prostotą i funkcjonalnym podejściem do przestrzeni życiowej. Minimalistyczny wystrój i jasna kolorystyka (głównie biel, ale także szarości, ecru lub odcienie błękitu, a nawet wrzosu) optycznie powiększa przestrzeń. Aranżacje są praktyczne i komfortowe, dominują naturalne materiały i tkaniny, a wnętrza mają być harmonijne i mieć swobodny, ciepły charakter. Styl klasyczny to bardzo pojemne określenie, ale różne odsłony tego stylu łączy elegancja, dobry smak i ponadczasowy charakter. Aranżacje wykorzystują tendencje w architekturze i wnętrzach z minionych epok, przy urządzaniu pomieszczeń należy jednak pamiętać o harmonii i umiarze, które powinny ograniczać przepych. Kolor ścian i mebli są w raczej stonowane palecie barw: brązowej, beżowej, kremowej, ale także bieli czy szarości. Charakterystyczne cechy stylu klasycznego to zdobiony sufit oraz eleganckie, tapicerowane i drewniane meble. Styl industrialny to już nie tylko domena pofabrycznych wnętrz, lecz niebanalna stylizacja charakteryzująca się wyeksponowaniem przestrzeni, minimalizmem i pewną surowością wykończenia (np. cegły i surowe ściany, częściowo odsłonięte rury i instalacje). Wysokie pomieszczenia, brak wyraźnie podzielonej przestrzeni, duże okna to główne cechy stylu loftowego. Dominujące kolory to szarości, czernie, beże i biele, przełamane niekiedy dodatkami w bardziej intensywnych kolorach, a materiały to głównie metal, szkło i drewno.

Ozdoby szklane do salonu i dekoracje szklane do kuchni w wersji Premium

Do powyższych stylów pasować będą różne kolekcje z bogatej oferty marki KROSNO. Podane poniżej przykłady to kolekcje Premium, cechujące się oryginalnym designem, który sprawi, że ozdobne naczynia szklane będą pięknym i harmonijnym dopełnieniem wnętrza, a szklana zastawa stołowa sprawdzi się także przy najbardziej uroczystych okazjach. Asortyment z danej kolekcji można również łączyć z pasującymi stylistycznie produktami z kolekcji Casual do codziennego użytku - tam jednak, gdzie to możliwe, warto postawić na najwyższą jakość. Kolekcje Premium to w większości ekskluzywna produkcja ręczna, z której polska firma Krosno Glass słynie na całym świecie. Pozwala ona osiągnąć wyższą jakość i połysk oraz bardziej złożone wzornictwo i niepowtarzalny charakter produktu, niż w przypadku produkcji automatycznej. Prawie wszystkie polecane w artykule naczynia szklane zostały wykonane z najwyższej jakości szkła Crystalline. Jest ono odporniejsze na matowienie, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne niż zwykłe szkło, a ponadto jest idealnie przejrzyste oraz daje wyjątkowy efekt wizualny, pięknie rozpraszając światło.

Legendarny styl skandynawski w szklanych naczyniach

Do stylu skandynawskiego dobrze pasować będzie kolekcja Legend, która doskonale łączy funkcjonalność i ponadczasową elegancję. Linia nawiązuje wprost do skandynawskiej stylistyki poprzez prosty kształt i subtelność pięknych detali, nadające szkłu współczesny charakter. Produkty z kolekcji Legend będą idealnie komponować się z wnętrzami pełnymi harmonii i prostoty. Cechą charakterystyczną tych szklanych naczyń ozdobnych, decydującą o ich unikatowym designie, jest otwarty pęcherz powietrzny w dnie każdego wyrobu. W kolekcji można znaleźć zarówno ozdoby szklane do salonu, jak i dekoracje szklane do kuchni i okolicznościową zastawę. Asortyment obejmuje dwa stylowe, wysokie wazony – na jeden kwiat lub cały bukiet oraz proste, lecz bardzo gustowne patery: jedną do tortu oraz dwie do serwowania innych potraw, na przykład sałatek. Kolekcja Legend to także wyjątkowe zestawy do serwowania alkoholi na specjalne okazje: proste i eleganckie karafki do wódki i whisky oraz efektowna karafka do likieru o charakterystycznym, beczułkowatym kształcie. Karafki uzupełnia wytrzymała, nadająca się do mycia w zmywarce, szklana zastawa stołowa, czyli kieliszki do wódki i likierów, a także szklanki do whisky oraz drinków i napojów. Większość szklanych naczyń tej linii jest robiona tradycyjną, ręczną metodą.Romans klasycznego wnętrza i klasyki szklanych naczyń ozdobnych

Klasyczny styl wystroju mieszkania świetnie uzupełni kolekcja Romance, czyli zestaw ręcznie wytwarzanych produktów szklanych w eleganckiej formie. Piękne, ponadczasowe wzornictwo nadaje tej linii delikatności i klasy, która zachwyci przy wielu, mniej lub bardziej uroczystych, okazjach. Klasyczny styl kolekcji Romance jest łatwiej dostrzegalny dzięki charakterystycznemu elementowi dekoracyjnemu w postaci optyku skręconego, w którym ślicznie odbijają się refleksy świetlne. Ozdobna zastawa stołowa Romance to przede wszystkim eleganckie naczynia szklane do napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Wyjątkowe kieliszki do czerwonego i do białego wina są jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu marki Krosno. Ozdobą niejednego spotkania będą też szykowne kieliszki do szampana o smukłej czarce i te do wódki na cienkiej, eleganckiej nóżce. Asortyment zawiera też klasyczne szklanki do whisky oraz szklanki do drinków i napojów z trwałym dnem. Praktyczne i wyjątkowo estetyczne są też większe naczynia: stylowy dzbanek 1,6 l o tradycyjnym kształcie i karafka do wina o subtelnym i eleganckim kształcie, wspomagającym proces dekantacji wina, wyposażona dodatkowo w docierany korek. Ofertę uzupełniają salaterka, oraz wazon o klasycznym kształcie i stabilnym dnie naczynia – wyjątkowa ozdoba szklana na gruby bukiet kwiatów.


Subtelna, elitarna zastawa i ozdoby szklane dodadzą uroku industrialnemu wnętrzu

Wnętrza urządzone w stylu loftowym zwykle lubią dodatki i ozdoby ze szkła, ważne jednak, żeby szklana zastawa była względnie prosta i stylistycznie jednolita. Kolekcja Elite spełnia te kryteria, a na dodatek łączy prostotę i minimalizm designu z konsekwentną elegancją, która doda nieco uroku bardziej surowym wnętrzom. Ze względu na -wprowadzające nutę dynamizmu- opływowe kształty i miękkie linie, kolekcja sprawdzi się też jako uzupełnienie pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym. Linia Elita to przede wszystkim szklanki i kieliszki różnego typu, które można myć w zmywarce, ale znajdziemy w niej też wytwarzane ręcznie szklane ozdoby do dekoracji wnętrz i naczynia do serwowania dań i napojów. Lekko zaokrąglone kształty kolekcji wyraźnie widać w wazonach w trzech różnych wielkościach (o wysokości 17,5, 23,5 lub 30 cm), dwóch dzbankach o pojemności 1 i 1,5 l oraz boli z łyżką, przeznaczonej na przykład do ponczu. W ofercie jest też prosta, lecz elegancka patera z kloszem oraz efektowne karafki do wina i likieru. Znaczną część asortymentu stanowi szeroki wybór kieliszków (do wina czerwonego i białego, szampana, martini i wódki) oraz szklanek (do whisky, piwa i napojów), miłośnicy piwa znajdą też ekskluzywne pokale do jasnego i ciemnego piwa.


2019-01-10 00:00:00 461 viewed