Pomysły na przyjęcie w ogrodzie

Latem większość życia towarzyskiego przenosi się na świeże powietrze. W tym czasie balkony, tarasy, ale również przydomowe ogrody stają się idealną przestrzenią do spontanicznych spotkań i wakacyjnego relaksu w gronie najbliższych. Aby urządzić przyjęcie w ogrodzie, należy odpowiednio się do niego przygotować. Pięknie przybrany stół, eleganckie szklanki do drinków i kieliszki do wina, pachnące kwiaty oraz własnoręcznie przygotowane ozdoby – oto recepta na udane garden party!

Zanim zorganizujesz przyjęcie w ogrodzie

Najlepszą porą na rozpoczęcie przyjęcia w ogrodzie jest późne popołudnie i wieczór. Choć garden party jest zwykle imprezą na stojąco, należy zapewnić gościom wygodne miejsca do siedzenia. Zorganizuj kilka stołów – największy niech służy do wspólnego spożywania posiłków, natomiast pozostałe wykorzystaj jako miejsce na przekąski, napoje oraz dodatkowe elementy zastawy - sztućce, szklanki czy talerze.

Wskazówka

Kieliszki, karafki do wina czy szklanki do drinków – naczynia można skompletować, łącząc kilka różnych zestawów. Trzeba jednak pamiętać, aby miały podobny odcień, ten sam motyw przewodni (np. kwiaty) lub zbliżony kształt. Pamiętaj, że najbardziej uniwersalnym tworzywem, które najlepiej sprawdzi się podczas przyjęcia w ogrodzie jest… krystalicznie przejrzyste szkło!

Przyjęcie w ogrodzie – zadbaj o nastrojowe oświetlenie

Planując organizację przyjęcia weselnego w ogrodzie lub spontanicznego garden party z przyjaciółmi, warto odpowiednio wcześnie zastanowić się nad kwestią nastrojowego oświetlenia. Papierowe lampiony, girlandy, duże świece czy tealighty pływające np. w kieliszkach do wina, pozwolą stworzyć przytulną atmosferę, sprzyjającą długim rozmowom przy stole i całonocnej zabawie w plenerze.

  • Lampiony z kieliszków i szklanek


Jednym z najlepszych sposobów na samodzielne stworzenie pięknego oświetlenia do ogrodu jest wykorzystanie… eleganckich szklanych kieliszków do wina lub szklanek do drinków. Wystarczy umieścić w nich świece, uzyskując tym samym przepiękne lampiony, które znakomicie będą komponować się z zastawą stołową, tworząc spójną stylistycznie całość. Ciekawy efekt można również osiągnąć, wsypując pod świece piasek lub ozdobne kamienie, bądź przewiązując kieliszki (ewentualnie szklanki) koronkową wstążką, wpisującą się w niezwykle modny obecnie styl vintage.


Świecznik ze szklanki Splendour

  • Gotowe świeczniki


Urządzając przyjęcie w ogrodzie, można również wykorzystać gotowe świeczniki. Ciekawym rozwiązaniem są np. modele utrzymane w stylistyce retro, nawiązującej do lat 20. XX wieku, wykonane z wysokiej klasy, krystalicznie przejrzystego szkła z efektownymi, ręcznie grawerowanymi ornamentami kwiatowymi, które dobrze sprawdzą się np. podczas przyjęcia weselnego w ogrodzie.

W przypadku spontanicznego przyjęcia w ogrodzie w towarzystwie przyjaciół, doskonałym rozwiązaniem będą natomiast świeczniki z Kolekcji Opal, które świetnie chronią ogień przed wiatrem, tworząc niebanalną ozdobę stołu. Zachwycający kontrast krystalicznej przejrzystości klosza oraz stylowej, mlecznobiałej podstawy sprawia, że świecznik prezentuje się nowocześnie, szykownie i elegancko.

Świecznik Opal

Przyjęcie w ogrodzie – dekoracje

Świeże i pachnące kwiaty w wazonach, szemrzące minifontanny, balony – przyjęcie w ogrodzie to świetna okazja do tego, aby nieco zaszaleć z efektownymi dekoracjami, które umilą gościom czas spędzony „pod chmurką”.

  • Bukiety kwiatów

Bukiety z uroczych, polnych lub ogrodowych kwiatów (np. konwalii) można wstawić do wazonów, zaś mniejsze – pojedyncze okazy (np. tasznik – popularna roślina, która rośnie na polskich łąkach, eustoma lub jaskry) – do kieliszków, których nóżki wystarczy przewiązać kolorowym sznurkiem lub koronkową tasiemką. Ozdoba stołu w takim wydaniu znakomicie wpisze się w rustykalny klimat przyjęcia.

  • Obrusy

Podczas przyjęcia w ogrodzie dobrze sprawdzą się obrusy wykonane z naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna. Znakomitym pomysłem jest również samodzielne przygotowanie niebanalnych podkładek pod talerze i półmiski. Osoby uzdolnione manualnie mogą wykonać efektowne podkładki z pnia drzewa, natomiast w wersji łatwiejszej, świetnym rozwiązaniem będą drewniane deseczki (do kupienia niemal w każdym sklepie typu Dom i Ogród), pomalowane farbą kredową.

  • Naturalne ozdoby

W trakcie garden party, warto sięgnąć po rozmaite dary natury – muszle, kamyki, patyki i kwiaty, które wystarczy ułożyć na szklanej paterze, w szklankach do drinków lub kieliszkach do wina, dzięki czemu staną się oryginalną ozdobą stołu.

Komfortowe otoczenie

Przygotowując przyjęcie w ogrodzie, należy pamiętać o tym, aby wszystkim swoim gościom zapewnić komfortowe warunki do wypoczynku. W tym celu dobrze jest wykorzystać zarówno skrzynie, jak i drewniane palety, które mogą posłużyć jako wygodne siedziska. Wystarczy położyć na nie kilka ozdobnych poduszek, tworząc tym samym przytulną przestrzeń do rozmów. Przy siedziskach można również postawić mniejsze stoliki, a na nich np. kieliszki i karafki do wina, szklanki do drinków, kilka rodzajów trunku oraz półmiski z owocami.

W czasie przyjęcia w ogrodzie może Ci się przydać:

2019-01-02 00:00:00 395 viewed