Zestawy kieliszków niezbędne w każdym domu

Kieliszki i szklanki niezbędne w każdym domu - blog KROSNOCo powinno się znaleźć w każdej kuchni? Zestaw talerzy, sztućce, filiżanki do kawy, ulubione kubki do herbaty to pierwsze, co przychodzi na myśl. Jednak każda uroczystość organizowana przez gospodarzy wymaga wyjątkowej oprawy w postaci… eleganckich kieliszków! Jakie komplety kupić? W jakie uniwersalne szkło zainwestować, mając niewiele miejsca do przechowywania? Co jest absolutnym must have, a na co powinni zwrócić uwagę koneserzy? Jakie zestawy kieliszków KROSNO warto mieć w swoim domu?

 

Eleganckie kieliszki do wina

Wino to najpopularniejszy alkohol na świecie. Pasuje do przystawek, obiadów, kolacji i deserów. Można nim wznosić toast wśród najbliższych lub raczyć się lampką tego alkoholu po długim i stresującym dniu w samotności. Jest więc jasne, że to właśnie zestaw kieliszków do wina jest jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Tylko który wybrać?

Konstrukcja „lampki” związana jest ze sposobem delektowania się winem. Naczynie musi więc składać się z długiej nóżki, za którą wygodnie jest je chwycić. Czara powinna być na tyle szeroka, żeby dosłownie móc wsadzić w nią nos, delektując się nie tylko smakiem, ale i aromatem napoju. Szkło powinno być krystalicznie przejrzyste, bo barwa wina jest przecież niemniej istotna, niż jego wytrawność.

W przypadku braku miejsca do przechowywania zestawy kieliszków do wina białego lub czerwonego mogą być tak naprawdę stosowane zamiennie – póki nie serwuje się go koneserom, nikt nie zwróci uwagi na różniące je detale. Taki uniwersalny komplet, składający się z 6 lub 12 elementów, powinien znaleźć się więc w każdej, nawet najmniejszej kuchni.

Szkło nie tylko dla koneserów

Wybierając się na urodziny czy święta do smakosza alkoholi z wyższej półki, warto mieć ze sobą zestaw kieliszków na prezent. To podarunek uniwersalny, piękny, praktyczny, a równocześnie – mimo kruchości tworzywa – niezwykle trwały. Gustowny komplet do koniaku czy brandy stanie się z czasem ważnym elementem wspólnych spotkań! Szkło tego typu zazwyczaj trafia pod strzechy właśnie w formie upominku.

Zestaw kieliszków do wódki wbrew nazwie służy do picia nie tylko tego rodzaju alkoholu. Wystarczy rzucić okiem na naczynia Empire, które idealnie nadadzą się także do delektowania się likierami własnej produkcji czy nalewkami z uprawianych na własnej działce owoców. Dla osób, które zajmują się samodzielnym przygotowywaniem tego typu trunków, te przejrzyste kieliszki na długich, eleganckich nogach są obowiązkowe!

Jeśli chodzi o mocniejsze alkohole, absolutny prym w trafianiu w różnorodne gusta wiedzie whisky. Tak, jak wino, doskonale smakuje nie tylko w doborowym towarzystwie. Zestaw kieliszków do whisky to wspaniały pomysł na prezent. Szklanki do tego trunku mają często grube szkło, przypominające tradycyjny kryształ. Mogą być też gładkie, ale to rzeźbione są najbardziej dekoracyjne. Każdy projekt wykonywany jest z dbałością o najmniejsze szczegóły. Mając więcej miejsca do przechowywania, warto kupić komplet kryształowych szklanek z karafką, w której alkohol będzie mógł leżakować przez naprawdę długi czas, bez wpływu na smak.

Imprezowe zestawy

Każdy fan koktajli wie, że do drinków nie wystarczy zwykła szklanka. Ważnym elementem każdego przepisu jest typ naczynia, do którego ostatecznie przelewa się napój. Long Island Iced Tea wymaga wysokiego szkła, a kształt kieliszka do Martini jest nierozerwalnie związany z tym napojem. Jak jednak, nawet w najbardziej pojemnych szafach, zmieścić komplety naczyń do różnych trunków?

KROSNO wychodzi naprzeciw takim rozterkom – wystarczy spojrzeć na zestawy kieliszków i szklanek do wielu napojów, takie jak Happiness czy Diamond. Zawierają one naczynia do koktajli, a przy okazji także do wina, szampana czy wódki. Dzięki nim w prosty sposób można wyposażyć swoją kuchnię zarówno w uniwersalne, jak i mniej popularne szkło do alkoholu.

Szkło do wznoszenia toastów

Zestaw kieliszków do szampana przydaje się nie tylko w Sylwestra! Warto wznieść toast alkoholem z bąbelkami po każdym dużym sukcesie. Dzięki temu chwile stają się jeszcze bardziej wyjątkowe. Wystarczy wyposażyć swoją kuchnię w eleganckie kieliszki do szampana Illumination.

Jeśli chodzi o toasty, KROSNO oferuje również zestawy kieliszków dla Pary Młodej, który można dowolnie ozdobić! Takie naczynia to przepiękny upominek z okazji ślubu, który przez wiele lat będzie przypominał państwu młodym o darczyńcy. Można w nich pić zarówno likier, jak i wino czy szampana. Będą doskonałym elementem zastawy podczas każdej nadchodzącej rocznicy.

Pokale do piwa

Obowiązkowe w każdym domu szkło to nie tylko zestaw kieliszków do wina czy nalewek. Warto kupić również szklanki do piwa!

Wraz z rosnącą popularnością piwa kraftowego rośnie też świadomość serwowania poszczególnych jego rodzajów. Używanie wysokich szklanek do piwa pszenicznego czy pękatych kieliszków do porterów ma znaczący wpływ na smak i aromat napoju. Trudno jednak – szczególnie w małym mieszkaniu – pomieścić pokale do IPA, ALE, Rissów, Lagerów i Stoutów.

Znów z pomocą przychodzą zestawy kieliszków i szklanekdo piwa KROSNO! Komplet konesera piwa BREWERY pozwoli na delektowanie się niemal każdym gatunkiem zgodnie z zasadami jego serwowania. Z kolei bezbarwne, przejrzyste szkło daje szansę ocenić kolor, poziom mętności i nagazowanie napoju.

Warto wziąć też przykład z Brytyjczyków, którzy w pubach każdy gatunek piwa często serwują w szklankach typu PURE. Ten komplet to absolutne must have zarówno dla domowych piwowarów, koneserów jak i tych, którzy złocisty trunek piją tylko okazjonalnie.

Kieliszki do… wody

Coraz większą popularnością cieszą się zestawy kieliszków do… wody. To elegancki sposób serwowania każdego zresztą napoju bezalkoholowego podczas uroczystości i spotkań z bliskimi.

Komplety kieliszków KROSNO do wody, takie jak szkło ELITE na pierwszy rzut oka nie różnią się od tych do wina. Mają one jednak węższą u góry czarę, niż tradycyjne naczynia. Serwując napój w takich lampkach warto włożyć do niego uprzednio różnorodne dodatki, takie jak zmrożone owoce leśne, plastry cytrusów, a także miętę, rozmaryn, lawendę i inne zioła. Przez krystalicznie czyste szkło zrobią wrażenie na każdym z gości.

2020-05-03 11:11:00 86 viewed
Komentarze