Szklanki dla dzieci - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Jakie szklanki dla małych dzieci będą najlepsze? Co wybrać? - blog KROSNO

„W czerwonej! Nie, z rybkami! Nie chcę w takiej, chce w samochody!” – takie niezdecydowanie w wyborze szklanki przez dziecko jest codziennością wielu rodziców. Maluchy mają swoje ulubione naczynia, ale ich gust zmienia się czasem dosłownie z dnia na dzień! Chcąc zachęcić je do picia wody, świeżo wyciskanych soków czy smoothie, warto wykazać się cierpliwością i dać im wybór – nawet jeśli chwilę to potrwa. Jakie szkło będzie dla nich nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim bezpieczne?

 

Dziecięce przyzwyczajenia

Maluchy bardzo szybko zamieniają różne czynności w nawyki, a do konkretnych przedmiotów potrafią zapałać zadziwiającym uczuciem! Wszystkie ubrania tylko w jednym kolorze, zabawa wyłącznie konkretną, ukochaną zabawką czy tylko określone naczynie, z którego napoje smakują idealnie to kwintesencja codzienności z przedszkolakiem. Niestety, najczęściej niespodziewanie dla rodzica, ta miłość znika lub zmienia się w mgnieniu oka i po wielkim przywiązaniu do koparek, maluch po przebudzeniu interesuje się tylko kosmosem, a z czerwonego przerzuca się na niebieski.

Aby być przygotowanym na każdą okazję, warto mieć w swojej kuchni różne warianty podstawowych przedmiotów codziennego użytku. Dobrym przykładem są szklanki dla dzieci – nic nie stoi na przeszkodzie, by w szafce stały zarówno te w ptaki, jak i w rybki, w zielone kwiaty i w żółte zygzaki. Dzięki temu maluch będzie miał szeroki wybór nowości, gdy tylko ukochane naczynie z dnia na dzień zostanie przez niego porzucone!

Nie tylko bajkowe

Wśród produktów dla dzieci prym wiodą te w postaci z bajek. Nic dziwnego – przyciągają uwagę maluchów, bo są przez nie rozpoznawalne. Nie musi to jednak oznaczać, że na naczyniu zostanie przez przedszkolaka zaakceptowany jedynie piesek czy królik z ukochanego serialu!

Szklanki z nadrukiem w kolorowe wzory – abstrakcyjne, rysunkowe, nawiązujące do natury itd. - sprawdzą się równie doskonale! Pobudzają wyobraźnię, są inspiracją do opowiadania pełnych zwrotów akcji, dziecięcych historii i szybko mogą stać się tymi ulubionymi. Ponadto w ten sposób łatwiej jest dopasować cały zestaw np. do tematu przewodniego urodzinek czy innej dziecięcej imprezy.

Szkło vs. plastik

Wielu rodziców, obawiając się o bezpieczeństwo dzieci, stroni od używania szklanych naczyń na rzecz plastikowych. Tymczasem wykonana z certyfikowanego szkła o odpowiednich parametrach szklanka dla dzieci jest dużo lepszym wyborem, niż kubek z tworzywa sztucznego!

Rosnąca świadomość ekologiczna znajduje swoje odzwierciedlenie również w decyzjach zakupowych dotyczących dzieci. Zmniejszanie ilości plastiku i tworzyw sztucznych może odbywać się nie tylko poprzez stawianie np. na drewniane zabawki czy kupowanie ubrań z bawełny organicznej. Mądrym działaniem less waste jest również inwestycja w wysokiej jakości szklane naczynia, także te dla najmłodszych. Wbrew pozorom nie jest to również wariant mniej bezpieczny!

Szklane i bezpieczne

Wybierając kolorowe szklanki dla najmłodszych warto postawić na te z grubszego szkła. Okrągły kształt z nie za szeroką średnicą będzie z kolei zapobiegał wylewaniu zawartości na siebie. Lepsze będą również te mniejsze, których objętość wynosi do 200 ml.

Obok naczyń z motywem zwierzęcym czy roślinnym dobrze jest mieć w swojej kuchni szklanki o małej pojemności z klarownego, przeźroczystego szkła Crystalline. To doskonała opcja do serwowania dzieciom np. kolorowego smoothie lub napojów z cząstkami owoców. Z wrodzoną sobie ciekawością będą dzięki temu mogły obserwować barwy, tworzącą się czasem u góry mleczną pianę czy bąbelki z wody gazowanej!

Mały łyk z dorosłej szklanki

Dzięki temu, że szkło jest cięższe od tworzywa sztucznego, nauka picia z nich jest nieco trudniejsza i wymaga większej precyzji oraz lepszej koordynacji. Mimo to wielu rodziców dość szybko rezygnuje z plastikowych kubków, dając swoim dzieciom do wyboru wysokiej jakości szklanki kolorowe. To przynosi korzyści – wbrew pozorom maluchy szybko adaptują się do tej zmiany i nabierają wprawy w piciu z „dorosłych” naczyń bez wylewania na siebie zawartości. Mimo obaw babć i dziadków nie testują na nich także zasad grawitacji lub rezygnują z tego już po pierwszym nieudanym eksperymencie!

Kolorowe szklanki KROSNO, w przeciwieństwie do plastikowych naczyń, nie wpływają na smak pitego z nich napoju oraz nie przebarwiają się od soków w intensywnych kolorach. Trwałość i praktyczność to kolejne zalety, które z pewnością w natłoku codziennych zadań doceni każdy rodzic!

Zobacz propozycje szklanek KROSNO dla dzieci

2020-11-08 17:18:00 0 viewed