Ozdoby z muszelek, czyli jak wykorzystać pamiątki z wakacji do dekoracji domu i ogrodu

Kolorowe kamyki i muszelki samodzielnie zbierane podczas długich spacerów po plaży to jedna z najpiękniejszych pamiątek, jakie można przywieźć z wakacji nad morzem!  W łatwy sposób można wykorzystać je do stworzenia cieszących oczy ozdób, które udekorują zarówno dom, jaki i taras czy ogród! Jak za pomocą nadmorskich skarbów i szklanych naczyń wykreować piękne dekoracje z muszelek do domu?

 

Wspomnienie lata

Wystarczy krótki spacer po plaży, aby zebrać sporo pięknych, drobnych i nieco większych morskich skarbów. Muszelki, czyli skorupy pozostałe po mięczakach, wyróżniają przyjemne dla oka stonowane kolory oraz eleganckie formy. Nad Bałtykiem wyróżnia się szczególnie sercówka pospolita, ale znaleźć można także rogowiec bałtycki czy małgiew piaskołaz. Zachwycają swoimi kolorami oraz regularnymi kształtami.

Nadmorskie skarby można nierzadko kupić również w kwiaciarniach czy przez Internet w wielu odcieniach i rozmiarach.  Warto również zaopatrzyć się w biały lub żółty piasek oraz bardzo drobne kamyczki, który z powodzeniem znaleźć można w sklepach ogrodniczych i zoologicznych. Łącząc je w krystalicznych, szklanych naczyniach, można stworzyć wspaniałe ozdoby z muszelek do domu oraz do ogrodu. Wszystkie przedstawione poniżej mają to do siebie, że w bardzo prosty sposób cały proces można odwrócić, odzyskując zarówno morskie skarby, jak i eleganckie naczynia.

Dekoracje do salonu i łazienki

Aby wykreować urokliwe ozdoby z muszelek zrób to sam potrzebne będzie szklane naczynie o wyjątkowym kształcie. W ofercie KROSNO znajduje się kilka takich propozycji. Warto postawić np. na szklaną salaterkę ROMANCE ozdobioną skręcanym optykiem lub tę geometryczną, w stylu SIGNUM. Następnie do wybranego naczynia należy wsypać kilkucentymetrową warstwę piasku, wąską warstwę drobnych kamyczków, a na górze wysypać muszle. Do środka wsadzić można także świeczkę palącą się do wewnątrz, dzięki czemu wieczorem całość nabierze wyjątkowego charakteru.

Interesujący efekt można również uzyskać, gdy dekoracje z muszelek do łazienki czy pokoju współtworzą dzieci. Nieco większe białe i beżowe morskie skarby mogą pomalować flamastrami lub farbkami. By ozdoba była elegancka, wystarczy postawić na jeden wiodący kolor, np. granatowy lub dwa-trzy, które pięknie się ze sobą komponują. Gdy malunki wyschną, można je ciasno ułożyć w misie z przykrywką ILLUSION i postawić w docelowym miejscu.

Ozdoby stołu

Ozdoba z muszelek na stół nie powinna zajmować wiele miejsca, dlatego warto postawić na naczynie, które jest wysokie i wąskie. Doskonale sprawdzi się tu kształtna karafka lub wazon z szerokim otworem. Obok muszelek przydadzą się też zasilane na baterie lampki LED na druciku. Stopniowo, wrzucając nadmorskie skarby do naczynia, należy również wsuwać światełka i zawijać je wokół ścianek. Tego rodzaju lampion doskonale sprawdzi się nie tylko jako dekoracja stołu w mieszkaniu, ale także na tarasie.

Przygotowując imprezę tematyczną lub stawiając na jedzenie i picie charakterystyczne dla jednego rodzaju kuchni, przede wszystkim śródziemnomorskiej czy bałkańskiej, warto postawić także na eleganckie ozdoby z muszelek zrób to sam. Szybko wprowadzą one gości w atmosferę wakacyjnego luzu. Wystarczy do tego szklanka do wina HARMONY albo dowolny kieliszek do czerwonego rodzaju tego trunku na wysokiej nóżce. Wypełnione żółtym piaskiem z powbijanymi w niego muszelkami będą przypominały mikro-plaże. Im większa powierzchnia, tym na więcej dodatków można się zdecydować, np. wbitą w piach parasolkę do koktajli, mały zielony liść imitujący dające cień drzewo itd. W naczyniu można także zrobić uprzednio nieco niebieskiej lub zielonej galaretki, tak, aby zastygła „na skos” – wystarczy podczas tężenia oprzeć kieliszek krawędzią o inne naczynie. Pustą przestrzeń wypełnia się następnie piaskiem, na który kładzie się muszelki. W ten sposób można zrobić naprawdę kreatywną ozdobę na przyjęcie tematyczne!

Na tarasie i w ogrodzie

Dekoracje z muszli morskich fantastycznie sprawdzą się również w ogrodzie i na balkonie czy tarasie, niezależnie od pory roku. Gdy wieczory są jeszcze ciepłe, można np. skorzystać z dzielonej salaterki, wsypując do jednej komory skorupki, do innej kamyczki, a do innej wyszlifowane przez morską wodę odłamki kolorowego szkła. Na górę każdego można położyć tealight. Jeśli plażowych skarbów jest zbyt mało, wystarczy ułożyć je na dnie i zalać wodą, na powierzchni kładąc pływające świeczki.

Dekoracja z muszelek na balkonowym czy tarasowym stole może być również bardzo okazała. Do jej stworzenia przyda się na przykład szklana patera na owoce. Wkładając do niej kilka bardzo dużych, egzotycznych okazów, takich, jak np. concha, można uzyskać wytworną i wzbudzającą podziw ozdobę. Dodatkowo jej każdy element – po przyłożeniu do ucha – w kilka sekund przenosi na nadmorską plażę!

2020-10-01 09:42:00 0 viewed