Prezenty dla teściów i rodziców na święta i inne uroczystości - pomysły i inspiracje

Okazji do wręczenia prezentów rodzicom i teściom jest w roku wiele. Zdarza się, że trudno jest znaleźć coś, czego jeszcze nie mają lub… co sprawi im radość. Wydaje nam się, że znamy ich od podszewki, jednak czasem nie jest łatwo wskazać, co lubią robić, jaki jest ich ulubiony zapach czy kolor albo jaki styl preferują. W takich sytuacjach warto zarówno rodzicom, jak i teściom wręczyć coś uniwersalnego: eleganckiego i zarazem praktycznego. Co wybrać na coroczne jubileusze, a co na specjalne momenty?

 

Prezenty dla rodziców

Pomysły na prezenty dla rodziców z roku na rok przychodzą jakby trudniej. Okazji do ich wręczenia jest wszak wiele: imieniny, urodziny, Święta Bożego Narodzenia i inne jubileusze obchodzone w danej rodzinie, a pomysły powoli się wyczerpują. Jeśli rodzice nie mają specjalnych potrzeb lub nie odkładają pieniędzy na spełnienie konkretnego marzenia, warto podarować im coś uniwersalnego i cieszącego oko, co równocześnie będzie służyło przez długie lata.

Ciekawy pomysł na prezent dla rodziców to butelka wysokiej jakości alkoholu i komplet pięknego szkła do jego serwowania. Kieliszki do wina czerwonego Burgund wraz z dobrym winem z wysokiej półki to elegancki podarunek na każdą okazję. Jeśli któreś z rodziców lub teściów jest smakoszem piwa, świetnym wyborem będą natomiast szklanki do piwa pszenicznego Splendour

Ten złocisty, orzeźwiający i owocowy trunek, serwowany z plastrem cytryny przypadnie do gustu każdemu piwoszowi. Warto dołączyć do kompletu kilka rodzajów „pszeniczniaka”, by jeszcze tego samego dnia wypróbować go w miłym towarzystwie. 

Kieliszki do wina Burgund Vinoteca KROSNOSzklanki do piwa pszenicznego Splendour KROSNO

Kieliszki do wina Burgund WINOTECA, Szklanki do piwa pszenicznego SPLENDOUR

Podarunki dla teściów

Jeszcze większym wyzwaniem są prezenty dla teściów lub przyszłych teściów, na których – szczególnie na początku związku – chce się zrobić jak najlepsze wrażenie. Uniwersalnym podarunkiem dla mamy partnera lub partnerki będzie bukiet jej ulubionych kwiatów. Fantastycznym pomysłem będzie przyniesienie ich w eleganckim szklanym wazonie Wave. Oryginalne, ręcznie wykonane naczynie na stałe stanie się ozdobą jadalni czy salonu, przypominając o dobrych intencjach obdarowującego jeszcze długo po opadnięciu ostatnich płatków rośliny.

Znając już trochę rodziców partnera tylko z pozoru łatwiej jest o pomysł na prezent dla teściów. Jeśli mają ogród pełen owocowych drzew i krzewów, można sprezentować im komplet do likieru i nalewek Royal wraz z książką z przepisami na swojskie alkohole. Niezależnie, czy kiedykolwiek robili własne owocowe trunki, czy ta przygoda dopiero przed nimi, z pewnością podchwycą sugestię i na następną okazję uraczą synową lub zięcia swoimi wyrobami!

Wazon Wave KROSNOKomplet do nalewek ROYAL KROSNO

Wazon Wave,                       Komplet do nalewek Royal

Świąteczne niespodzianki

Prezenty dla rodziców na święta to zazwyczaj piękne i praktyczne drobiazgi. Do takiej kategorii zaliczają się ręcznie wykonane, szklane świece zapachowe z kolekcji Romance. Mając do wyboru jeden z czterech niespotykanych aromatów i pasujących do różnych wnętrz kolorów pewnością trafi się z takim podarunkiem do gustu mamy czy teściowej.

Do ciekawych propozycji na prezent dla rodziców pod choinkę należy też pojemnik szklany Glamour – koniecznie zapełniony samodzielnie wykonanymi słodyczami! Taki drobiazg wywoła uśmiech na twarzy każdej bliskiej osoby. Można go przewiązać ozdobną tasiemką oraz wsunąć w nią laskę cynamonu i gałązki rozmarynu, aby nadać mu świątecznego charakteru. Ciastka czy cukierki długo pozostaną świeże, a pojemnik będzie można wykorzystać jeszcze wielokrotnie!

Chcąc sprezentować coś większego, a zarazem wyszukanego, można postawić na kompletną zastawę szklaną Diamond. Chociaż wydaje się, że rodzice przez lata do granic możliwości wypełnili swoje szafki, komody i kredensy szklanymi naczyniami, nierzadko zestawy są wybrakowane, kieliszki zmatowiałe lub wyszczerbione, a fasony szklanek niemodne lub nieodpowiednie do serwowania różnorodnych napojów. Taki prezent dla teściów pod choinkę  to też często przyczynek do zrobienia porządków i być może do dalszej wymiany zastawy!

Świeca Figue&Vanille Romance KROSNO CandlesPojemnik szklany z przykrywą Glamour KROSNOKomplet szkła stołowego Diamond KROSNO

Świeca Romance FIGUE VANILLE,          Pojemnik szklany Glamour,                                                Komplet szklanej zastawy Diamond             

               

Ślubne podziękowanie dla rodziców

Ślub to wyjątkowy moment nie tylko dla młodych, ale też ich rodziców. Dwie rodziny łączą się na drzewie genealogicznym w jedną, a dzieci już na dobre wyfruwają z gniazda. Piękną polską tradycją ślubną jest podziękowanie dla rodziców. Ten wzruszający moment to możliwość wyrażenia wdzięczności za sprowadzenie na świat i wychowanie swojej drugiej połowy. Prezent dla rodziców powinien być przede wszystkim pamiątką tego dnia, służąca obdarowanym przez długie lata.

Sprawdzony, choć niebanalny prezent dla rodziców na ślub lub wesele to szklany komplet – najlepiej z dołączonym do niego rzadkim trunkiem - który będzie można używać w przyszłości podczas rodzinnych spotkań. Zawsze będzie on bodźcem do snucia wspomnień z tego wyjątkowego dnia.

Świetnym pomysłem na prezent dla teściów na ślub czy wesele w tym stylu będzie np. zestaw do likieru i nalewek Empire. Aby podkreślić, jak szczególny jest ten elegancki podarunek, KROSNO daje możliwość wygrawerowania na nim - a także na innych szklanych przedmiotach - własnego napisu. Mogą to być imiona, data, ważna sentencja albo inna istotną dla obdarowanych grafika! A jaki prezent na rocznicę ślubu – także z grawerem – będzie najlepszy?

Komplet do likieru Empire KROSNO, 7 elementów, karafka + 6 kieliszków

Komplet do likieru i nalewek Empire

Prezent na złote gody

Gdy od ślubu mijają kilkadziesiąt lat, każda okrągła rocznica to wspaniała okazja do świętowania w gronie rodziny, którą się założyło. Srebrne, perłowe, rubinowe, złote czy diamentowe gody to doskonały moment do wręczenia prezentu... ze szkła.

Jako oryginalny, a zarazem kunsztowny prezent na rocznicę ślubu sprawdzi się tu na przykład bola z łyżką Elite. Wciąż mało znane w Polsce naczynie do serwowania z pewnością będzie unikatem wśród zbieranych przez wspólną małżeńską drogę naczyń.

Ciekawym pomysłem na prezent dla teściów lub rodziców z tej okazji będzie też bujana karafka do whisky Vintage (koniecznie z okolicznościowym grawerem na butelce!) wraz z kompletem podobnych szklanek, np. Roly Poly. Ten niezwykły projekt, przywodzący na myśl pirackie statki, zrobi wrażenie na każdym, nawet najbardziej wybrednym koneserze ognistej wody!

Bola z łyżką Elite KROSNOBujana szklanka do whisky Roly Poly KROSNO

Bola z łyżką Elite,                  Bujane szklanki do whisky Roly Poly

Prezenty dla rodziców i teściów… na Dzień Babci i Dziadka

Rodzice i teściowie w pewnym momencie stają się... babciami i dziadkami. Przez jakiś czas wnuczki i wnukowie będą potrzebowali pomocy w doborze prezentów. Warto na przykład zachęcić już kilkulatka do wspólnego pieczenia i dekorowania pysznego ciasta. W święto babci lub dziadka można je schować w paterę z kloszem Elite i zanieść ukochanym opiekunom. Przy braku zdolności kulinarnych można zdecydować się na laurkę dołączoną do talerza z kloszem - koniecznie z prośbą, by przy każdej wizycie na wnuczęta czekał kawałek ciepłej drożdżówki lub babcinego jabłecznika!

Także dorośli powinni pamiętać o rodzicach swoich rodziców i odwiedzić ich w drugiej połowie stycznia. Przy tej okazji w torebce prezentowej może znaleźć się np. elegancka salaterka, której nigdy za wiele w pełnej smakołyków kuchni babci.

Szklana patera z kloszem Elite KROSNOSzklany talerz z kloszem Elite KROSNOSzklana dzielona salaterka Sweet&Savoury KROSNO

Patera z kloszem Elite,                                        Talerz z kloszem Elite,                                         Salaterka dzielona Sweet&Savoury 

2020-01-31 08:24:00 154 viewed
Komentarze