Oryginalne prezenty na Dzień Chłopaka – co sprawi mu radość?

Dzień Chłopaka świętujemy 30 września. Jest to doskonały moment na pokazanie partnerowi, bratu, tacie czy koledze z pracy, jak wiele znaczy i jak ważny jest w naszym życiu. Możemy to okazać na przykład praktycznym i eleganckim prezentem, który posłuży mu przez długie lata, towarzysząc podczas przyjemnych wieczorów z rodziną czy przyjaciółmi.

 

Praktyczny podarunek

Prezenty – niezależnie od okazji - powinny być piękne i budzić przyjemne skojarzenia. Jednak mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet lubią przedmioty, które są przede wszystkim praktyczne – albo przynajmniej wydają się takie być. Nie dla nich poduszki, wazony, słoniki na szczęście i inne rzeczy, na które mogą tylko popatrzeć. Przedmiot, nawet ten najbardziej estetyczny, musi mieć konkretne zastosowanie. Często wybierają także elektroniczne lub elektryczne gadżety. Te jednak nierzadko sprawiają im przyjemność tylko przez chwilę lub w zasadzie niewiele różnią się od   narzędzi, które już mają.

Jaki prezent podarować więc bliskiemu mężczyźnie na Dzień Chłopaka, aby był praktyczny, estetyczny i służył mu przez wiele lat?

Zestaw konesera piwa Brewery KROSNODla domowego browarnika i smakosza

Piwa kraftowe opanowują polskie stoły. Są coraz łatwiej dostępne – można je dostać zarówno w supermarketach, jak i lokalnych sklepikach. Jak grzyby po deszczu wyrastają także specjalistyczne sklepy dla browarników domowych.

Niezależnie, czy twój chłopak, tata, brat czy przyjaciel jest smakoszem, czy sam warzy piwo, idealnym prezentem dla niego będą szklanki do piwa jasnego lub ciemnego. Warto dorzucić do nich chociaż jedną butelkę trunku z browaru rzemieślniczego, aby ten miły i praktyczny podarunek na Dzień Chłopaka na długo pozostał w pamięci obdarowanego.

Jedno z popularnych haseł domowych browarników brzmi: „Piwo to nie jest złocisty trunek!”. W tym zdaniu znajduje się wiele prawdy. Piwo może być złote, ale też brązowe, czarne, czerwone, biało-żółte, mętne i klarowne, z mocną pianą lub prawie bez gazu. Aby w pełni delektować się smakiem i aromatem różnych gatunków piw, warto mieć degustatorski zestaw szkła o różnych kształtach. Taki podarunek dla mężczyzny będzie bardzo praktyczny i zarazem estetyczny. Jednocześnie może być też okazją do odkrycia świata wyjątkowych piw warzonych przez pasjonatów. Tych jest tak wiele, że okazji do spotkań i wspólnych degustacji nie zabraknie!

Dla imprezowicza Kieliszki do tequili Legend KROSNO

Myśląc o prezencie na Dzień Chłopaka, warto wziąć pod uwagę charakter i osobowość obdarowywanego. Jeśli chłopak, któremu chcemy dać prezent jest ekstrawertykiem, uwielbiającym otaczać się tłumem ludzi i organizującym w swoim domu imprezy, podarujmy mu np. oryginalne i niespotykane kieliszki do tequili. Nie muszą mieć one typowego kształtu kieliszka do shotów – są takie, które zachwycają nowoczesnym designem, wysoką jakością szkła i wydają niezwykły dźwięk przy toastach.

Tequila kryje w sobie wiele tajemnic. Rytuał, który towarzyszy piciu tego meksykańskiego trunku (związany z cytrusami, solą lub cynamonem) ma zaledwie kilkadziesiąt lat, chociaż sam alkohol w nieco innej formie pity był już przez starożytnych Azteków. Samej tequili istnieje wiele rodzajów, a te najbardziej popularne w Polsce są najmniej pożądane w kraju, z którego pochodzi. Warto poczytać o historiach związanych z tym robionym z błękitnej agawy alkoholem, aby w Dzień Chłopaka zaskoczyć go nie tylko niebanalnym prezentem, ale też zapadającymi w pamięć ciekawostkami.

Dla konesera

Whisky budzi skojarzenia z męskością, cichymi gabinetami, spotkaniami pełnymi tajemnic i dymem cygar. Trunek ten pochodzi głównie z krajów anglosaskich, a najlepsze jego odmiany produkowane są w Szkocji, Irlandii, USA i… Japonii. Typy tego dojrzewającego w dębowych beczkach trunku ze słodu lub zboża to Single Malt Whisky, Single Cask Whisky, Blended Malt, Grain i najpopularniejszy Blended. Amerykańskie whisky nazywane jest Bourbonem i tworzone z kukurydzy.

Bujana karafka do whisky Roly Poly KROSNO

W Polsce whisky często pita jest z napojami gazowanymi lub z dużą ilością lodu w grubych, kryształowych szklankach. Kojarzy się raczej z szalonymi imprezami, niż spokojnym raczeniem się nią w domu, do czego została stworzona. Jednak profesjonalna degustacja, która pozwala na odczucie pełnego smaku i aromatu tego alkoholu wymaga próbowania go z kieliszka tulipanowego. Przypomina on trochę kielich do wina, ma jednak grubszą podstawę i krótszą nóżkę. Jeśli chcemy sprawić prezent prawdziwemu koneserowi whisky, podarujmy mu praktyczny kieliszek oraz małą butelkę oryginalnego alkoholu, którego próżno szukać na półkach supermarketu.

Jeśli zaś bliski nam mężczyzna serwuje whisky na organizowanych przez siebie przyjęciach, imprezach czy męskich spotkaniach, sprawmy mu piękną kapitańską karafkę do whisky. Design tego rodzaju naczynia to bardzo nietypowy sposób na przechowywanie alkoholu. Jej zaokrąglona podstawa sprawia, że karafka obraca się wokół własnej osi, w wyjątkowy sposób rozpraszając światło przechodzące przez bursztynową whisky. Mimo oryginalnego wzornictwa, jest to prezent praktyczny także w zwykłym użytkowaniu – jest bowiem odporny na uderzenia i wykonany z idealnie przejrzystego szkła, podkreślającego barwę trunku. Będzie to estetyczny, funkcjonalny i trwały prezent-pamiątka z okazji Dnia Chłopaka dla wyjątkowego mężczyzny.

Potrzebujesz więcej pomysłów? Zobacz całą kategorię w naszym sklepie: prezenty dla niego.

2019-08-26 10:29:00 243 viewed
Komentarze